Marnowanie czasu przed telewizorem a niezależność finansowa

Każdy z nas wie, że ma ograniczony czas na tej planecie. Jak więc go nie marnować i wykorzystać jak najlepiej? Sprawdzanie mediów społecznościowych, oglądanie seriali na Netflixie, granie w gry komputerowe… Prawdopodobnie nadszedł czas, abyś ponownie rozważył sposób, w jaki inwestujesz swój czas. I może to wszystko jest świetną rozrywką, ale w rzeczywistości nie czerpiemy z tych aktywności żadnych korzyści. Wypoczynek nie wnosi nic ważnego do naszego rozwoju osobistego. Dlatego spróbuj uporządkować swoje priorytety.

Jak więc rozplanować swój czas?

1. Ćwicz!

Ćwiczenia to nie tylko odchudzanie, czy lekcje wf-u. Ćwiczenia wytwarzają endorfiny – są to hormony, które związane ze stanem szczęścia u człowieka. Endorfiny odpowiadają za równowagę chemiczną mózgu, wywołując uczucie radości. Zacznij ćwiczyć już dziś. Poświęć co najmniej 15 minut dziennie na aktywność fizyczną i sprawdź efekty. Obiecuje ci, że poczujesz moc endorfin i będziesz chciał więcej.

2. Ucz się nowych rzeczy.

Na co dzień żyjemy w ciągłym uczeniu się. Dlatego warto wyjść po za to co nauczyliśmy się w szkole czy na studiach i posiąść jakąś nową wiedzę czy umiejętność. Możesz nawet przyjąć nawyk czytania książek. Kolejna rzecz, wprowadź w życie wszystko, czego się nauczyłeś. Ma to fundamentalne znaczenie. Istnieje zasada zwana „regułą 10 000 godzin”. Reguła ta mówi, ze jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w dowolnej dziedzinie, musisz ćwiczyć przez dziesięć tysięcy skumulowanych godzin. Dużo?

3. Stwórz coś sam.

Jeśli byłeś w stanie nauczyć się czegoś nowego, zastosować to w praktyce lub zdobyć doświadczenie, w następnym kroku powinieneś przystąpić do tworzenia. Stwórz własny pomysł na biznes… Gdy zdobędziesz wiedzę i poradzisz sobie z wdrożeniem jej w życie możesz zacząć na niej zarabiać.

Dlatego zamiast marnować swój czas przez telewizorem i innymi urządzeniami, przy których trwonimy czas, rozwijaj się i stań się niezależny finansowo, by zyskać prawdziwą wolność! Dlaczego warto być niezależnym finansowo? Zapoznaj się z wypowiedziami osób w artykule na stronie https://www.niezalezny.pl, które tą niezależność już osiągnęły.