Telewizja Polska jest publicznym nadawcą telewizyjnym na terenie naszego kraju. Posiada ona kilkanaście ogólnodostępnych kanałów, w tym szczególnie TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Seriale czy też TVP Info. Zdecydowana większość Polaków ma dostęp do telewizji i przynajmniej co jakiś czas spędza z nią trochę czasu. TVP sporą część swoich produkcji udostępnia także w Internecie całkowicie za darmo. Do treści tych należą chociażby rozmaite filmy i seriale czy też np. transmisje z ważnych imprez sportowych.
Podstawowym problemem, który dzisiaj rozpala emocje dotyczące Telewizji Polskiej jest to, czy powinna być ona dofinansowywana z budżetu państwa, czy raczej winna bazować na własnych dochodach z reklam czy umów sponsorskich. Sejm IX kadencji większością posłów Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się dofinansować TVP kwotą 2 miliardów złotych w roku 2020. Owa gigantyczna suma ma pomóc telewizji w rozwijaniu swojej edukacyjnej i informacyjnej misji oraz przeznaczona być w szczególności na potrzeby ośrodków regionalnych działających we wszystkich województwach.
Argumentacja obozu rządowego nie została zaakceptowana przez posłów opozycji, którzy uznali, że Telewizja Polska utrzymywać powinna się sama, zwłaszcza jeżeli nie utrzymuje ona oczekiwanego od publicznego nadawcy stopnia obiektywizmu. TVP zarzucano całkowitą stronniczość polityczną, „Wiadomości” są natomiast idealnym przykładem żonglowania faktami i manipulowania prawdą, aby zawsze była ona korzystna dla jednej strony. W takiej sytuacji, opozycjoniści postulowali o zaniechanie wpłacania kolejnych sum pieniędzy na rozwój owego medium, ponieważ nie spełnia on swoich podstawowych funkcji. Ich żądania zostały podzielone przez wielu Polaków, którzy również nie widzieli potrzeby przesuwania tak dużej kwoty pieniędzy budżetowych na cele, które wydawały się zachcianką działającą na korzyść jednej partii.
Propaganda za pieniądze podatników. Ta telewizja do niczego się nie nadaje.