Top 5 gier na xboxa

Niezmiennie od wielu lat dużą popularnością cieszą się konsole do gier, a wśród nich również Xbox! Tego sprzętu jest zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, jednak każda strona ma swoje racje. Bez dwóch zdań można śmiało stwierdzić, że Xbox wygrywa pod kątem cena – jakość oraz dlatego, że gry dostępne na tę konsolę są zazwyczaj tańsze niż na PS. Jak przedstawia się top 5 gier na Xboxa?

Red Dead Redemption 2

Akcja gry toczy się w 1899 roku, czyli u schyłku klasycznego dzikiego zachodu, który znamy z filmów – jednak tutaj rewolwerowcy i gangi powoli odchodzą w niepamięć. Gracz wciela się w postać, która nazywa się Arthur Morgan i jest on przyjacielem oraz jednocześnie najbardziej zaufanym człowiekiem szefa gangu – Dutcha van der Linde. Gang, po nieciekawej w skutkach akcji musi uciekać, a potem przenosić swój obóz w różne rejony pięknego świata Red Dead Redemption 2. W grze znajdziemy wiele aktywności, możemy między innymi udać się do kasyna stacjonarnego. Niestety, nie czekają na nas żadne bonusy, takie jak darmowe spiny. Premiera gry miała miejsce w 2018 roku.

Forza Horizon 4

Jest to kolejna części serii, która od samego początku (pierwszej części) zagnieździła się w sercach wielu graczy – każda kolejna część była i jest lepsza od poprzedniej. W części czwartej najlepszym elementem według innych graczy są pory roku. Zaczynając jednak od początku to podobnie jak w poprzednich częściach do dyspozycji gracza jest naprawdę rozległy otwarty świat – w tym przypadku są to lokalizacje w Wielkiej Brytanii. Gracz klasycznie wciela się w zawodnika (kierowcę wyścigowego), który za wszelką cenę chce zostać gwiazdą zawodów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Prawie każdy wie, że sama gra Wiedźmin powstała na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego. Jednak w przypadku tej odsłony, gra nie ma żadnego konkretnego powiązania z literaturą – główna tematyka złożona jest z kilku wątków na raz. Oczywiście znajdzie się tam temat poszukiwania utraconej miłości Geralta, inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy oraz gracz będzie próbował powstrzymać Dziki Gon, który prześladuje głównego bohatera.

Resident Evil Village 

Jest to ósma część gry w klimacie survival horror i jest kontynuacją historii z części siódmej. Wartym zauważenia jest fakt, że akcja tej części dzieje się w ośnieżonej rumuńskiej wiosce oraz jej otoczeniu, w tym wyraźnie z odznaczającym się zamczyskiem. Gracz po raz kolejny wciela się w postać Ethana Wintersa. Cała akcja toczy się trzy lata później niż wydarzenia zaprezentowane w siódmej części. Gracz z łatwością zauważy, że podobnie jak w części siódmej, gra oferuje widok z perspektywy pierwszej osoby oraz sama gra stworzona jest z większym naciskiem na eksplorację.

Ghost Runner

Na samym początku wartym wspomnienia jest fakt, iż gra została stworzona przez polskie studio One More Level. Akcja gry zaczyna się w momencie, w którym trafiamy główną postacią do cyberpunkowego miasta, które rządzone jest przez tzw. Kluczniczkę. Cała rozgrywka polega na przechodzeniu poziomów w parkourowym stylu oraz eliminacji wrogów. Główna postać, którą steruje gracz to obdarzony nadnaturalnymi mocami bohater, któremu zdolności pozwalają walczyć w świecie fizycznym oraz w cyberprzestrzeni – oznacza to, że jako jedyny jest w stanie godnie rywalizować z Kluczniczką.